(+371) 2 2071 412 | info@organicfood.lv
Saņemt jaunumus
Aktuālie piedāvājumi

Korejas sarkanā žeņšeņa ekstrakts

Sešus gadus audzēta Korejas sarkanā žeņšeņa (Panax Ginseng C.A.Meyer) ekstrakts. Pieejamie iepakojumi : 50 g
€57,00
Maka - Peru dabiskā Viagra

„Discovery Health” par Maku, autors Kriss Kilhams

Dienvidamerikas valsts Peru ir mājvieta daudziem vērtīgiem augiem, tai skaitā tur aug maka, leģendāra seksuālo funkciju stimulējoša sakne, kas radusies inku pastāvēšanas laikā. Es esmu dzirdējis par to gadiem ilgi. To dēvē par “Peru žeņšeņu”, lai gan tam nav saistības ar žeņšeņu. Tomēr līdzīgi kā žeņšeņs, šis augs vairo spēku, enerģiju, izturību, libido un seksuālo funkciju, ļoti labvēlīga veselību uzlabojoša kombinācija.

Lai izpētītu makas labvēlīgo iedarbību un saprastu nozīmi, kāda piemīt makai Peru kultūrā, mana sieva un es devāmies uz Peru, lai izpētītu makas izplatību. Šajā procesā mēs satikām makas pārdevējus, audzētājus un zinātniekus. Šis augs mūs ļoti ietekmēja, un tagad tas ir pieejams kā pārtikas piedeva ASV veselīgas pārtikas veikalos.


Kas ir Maka?

peruMaka (latīniski - Lepidium meyenii) ir viengadīgs augs, kas izveido redīsam līdzīgu sakni. Makas sakne parasti tiek izžāvēta un uzglabāta, to viegli var uzglabāt septiņus gadus. Augu audzē Huninas plato Peru Centrālajā augšzemē un to ļoti augstu vērtēja inki. Inku impērijas uzplaukuma laikā bija leģenda, ka inku karavīri lietoja maku pirms kaujas. Tas viņus būtu padarījis īpaši stiprus. Bet pēc pilsētu iekarošanas inku karavīriem bija aizliegts to lietot, lai pasargātu iekaroto vietu sievietes no viņu spēcīgajiem seksuālajiem impulsiem. Tā apmēram pirms 500 gadiem Peru bija labi zināms, ka maka vairo spēku, libido un auglību.

Mūsdienās makas popularitāte ļoti pieaug, jo cilvēki atklāj, ka šis augs tiešām pastiprina libido, seksuālo funkciju un vispārējo enerģiju. Platības, kas veltītas Peru makas audzēšanai palielinās katru gadu, lai apmierinātu pieprasījumu, un daudzi zinātnieki pievērsušies šīs saknes īpašību izpētei. Peru maku lieto gan vīrieši, gan sievietes, kas grib atsvaidzināt savu seksuālo dzīvi. ASV, Eiropā un Japānā maku saturošas pārtikas piedevas iegūst aizvien vairāk kvēlus piekritējus.

Kādas dabiskās maca sastāvdaļas rada tās izslavētās seksuālās funkcijas pastiprinošo efektu?

Dziļāka makas analīze, ko 1998.gadā veica Dr.Kun Ji Zeng un viņa kolēģi no PureWorld Botanicals, parādīja, ka maka satur aptuveni 10% proteīna, gandrīz 60% ogļhidrātu un dažādas taukskābes. Šīs sastāvdaļas ir parastas un nav nekas īpašs.

Bet šie pētnieki arī atklāja divas grupas jauna veida sastāvdaļas – makamīdus un makaēnus. Domājams, ka šīs vielas ir tieši atbildīgas par makas seksuālo funkciju veicinošām spējām. Lai šo ideju pārbaudītu, pētnieki veica pētījumu sēriju ar kontrolētiem eksperimentiem ar dzīvniekiem, kuru rezultāti tika publicēti 2000.gada aprīlī medicīnas žurnālā “Urology”. Grauzēji, kas tika baroti ar MacaPure ekstraktu, kas satur makamīdus un makaēnus, izrādīja būtiski lielāku enerģiju un izturību. Dzīvniekiem arī pārsteidzoši pastiprinājās seksuālā aktivitāte, salīdzinot ar tiem dzīvniekiem, kurus ar maku nebaroja, vai salīdzinot ar tiem, kas saņēma mazāku daudzumu makamīdus un makaēnus.

Kā šis efekts izpaužas cilvēkam? Indivīdiem, kas lieto maku, arī pastiprinās seksuālā funkcija. Sievietes un vīrieši ar zemu libido izjūt pastiprinātu seksuālo interesi, kā arī vīrieši ar erekcijas problēmām novēro būtisku seksuālās funkcijas uzlabošanos.

Makas lietošana

Peru iedzīvotājiem maka ir pārtika. Trešajā ikgadējā Makas festivālā, kas notiek Čarinā, Peru, mēs izmēģinājām daudzus produktus, kas gatavoti ar seksuālo funkciju veicinošo sakni. Peruāņi gatavo cepumus, kūkas, karstu putru, čipsus un kokteiļus ar makas sakni, kam ir patīkama smarža, līdzīga kā turku zirņu miltiem. Vairākās vietās sievietes gatavoja makas kokteiļus. Makas sakni mērcēja traukos ar ūdeni, un galds bija klāt ar visiem dzērienu piederumiem. Tipiskā kokteilī ir pāris izmērcētas makas saknes un nedaudz mērcējamā ūdens, kā arī svaiga papaija, kas ir ievākta no siltajām zemienēm, dažreiz kondensēts piens, ola, medus un vaniļa. To visu samaisa kopā ar prieku un smaidu. Es jautāju vairākiem cilvēkiem, kāpēc viņi lieto maku, bet viena sieviete man palikusi prātā. Viņa pasmaidīja un atbildēja: “Nu seksa dēļ, protams!”

Maka saknes pulveris >>

Cena : EUR 5.34

Grieķu sierāboliņš / Trigonella foenicium- graecum

Foenicium-graecum (fenugreek, Пажитник сеннoй) tulkojumā nozīmē „grieķu siens”

Grieķu sierāboliņš ir līdz 50 cm augsts, viengadīgs augs, kura izcelšanās nav precīzi noskaidrota. Bet tas ir ļoti sens augs, 4000 gadus vecas pārogļotas sēklas atrastas Tal Halalā Irākā, uz bronzas laikmetu attiecināmas sēklās, kuras atrastas sensenajā Lahišas pilsētā. Par sēklu nozīmīgumu senatnē liecina to atrašana Tutanhamona kapenēs.

Savvaļā tas ir sastopams visā Dienvideiropā. Neievērojamie ziedi parādās no aprīļa līdz jūnijam. No tiem veidojas 10 cm garas pākstis ar sēklām. Dienvideiropā sierāboliņš tiešām ir nozīmīgs lopbarības augs. Eiropas dienvidu un austrumu daļā tā sēklas žāvē, samaļ un izmanto kulinārijā. Iegūtajam produktam ir spēcīga garša, tāpēc tas jālieto piesardzīgi. Diedzētām sēklām un termiski apstrādātām lapām ir maigāka garša, tāpēc tās var lietot lielākā daudzumā.

Sierāboliņš plaši tiek pielietots indiešu, etiopiešu, eritreješu virtuvēs garšaugu maisījumos un kā piedeva ēdienu gatavošanā. Kopš seniem laikiem Jemenas ebreji to pielieto Hilba mērces gatavošanā.

TrigonellaGrieķu sierāboliņš ir sens ārstniecības augs, ko lietoja no Mazāzijas līdz Ķīnai, uz dienvidiem līdz Ziemeļāfrikai, kā arī gandrīz visā Eiropā, izņemot tās ziemeļu daļu. Mūsdienās ir atklāts, ka augs mazina cukura līmeni asinīs un daži pat uzskata, ka to var izmantot vēža ārstēšanai. Austrumos un Ziemeļāfrikā grieķu sierāboliņš ir īpaši iecienīts kā līdzeklis impotences un menstruāciju traucējumu novēršanai.

Šis augs veicina piena sekrēciju mātēm, kas zīda mazuļus, tomēr to drīkst lietot tikai pēc dzemdībām. Samaltu sierāboliņa sēklu kompresi var likt uz augoņiem, lai tos likvidētu. Sierāboliņa sēklas ir bagātīgs galaktomanāna (polisaharīds no pārtikas šķiedru klases) avots. Tāpat tas satur lielu daudzumu saponīnu, tādu kā asdiosgenīns, jamogenīns (Yamogenin), gitogenīns, tigogenīns, unneotigogens. Citas bioaktīvās vielas kuras satur sierāboliņa sēklas ir ēteriskās eļlas un alkaloīdi, tādi kā holīns un trigonellīns.

Sierāboliņa lietošana pazemina cukura un līmeni abu tipu diabēta slimniekiem, kā arī veicina holesterola daudzumu samazināšanos asinīs. Sēklu bioaktīvās vielas palīdz pasargāt smadzenes un aknas pārmērīgas alkohola lietošanas gadījumos, kā arī stimulē testosterona izstrādi, kas labvēlīgi ietekmē vīrieša libido un potenci.

Sēklas vai to ekstraktus iesaka lietot arī sportistiem un body-building entuziastiem izturības un darba spēju veicināšanai.

Grieķu sieramoliņa pulveris >>

Cena : EUR 5.69

Reiši (Linži) tējas pagatavošana

Reiši sēnes tējas pagatavošanai tiek izmantotas kopš seniem laikiem. Arī mūsdienās tējas vārīšana ir viens no labākajiem veidiem, kā iegūt tos labumus, ko satur šī brīnišķīgā sēne.

Lai gan svaigas Reiši ir diezgan mīkstas, kaltējot tā sacietē, pateicoties hitīnam, ogļhidrātam, kas palīdz veidot sēnes šūnu apvalkus. Kā tas ietekmē tējas pagatavošanu? Kaltētas Reiši sēnes daļiņas satur veselīgās aktīvo vielu molekulas, kuras ietvertas blīvā, cietā un nesagremojamā hitīna apvalkā. Lai iegūtu vēlamās aktīvās molekulas un tēja būtu patiešām veselīga, nepieciešams diezgan ilgs sēnes vai pulvera vārīšanas laiks.

Reishi teeTas būs daudz ilgāks process, kā parastās tējas pagatavošana uzlejot verdošu ūdeni tējas lapām. Galvenais ieguvums no Reiši (Linži) tējas būs ūdenī šķīstošie polisaharīdi – beta glikāni. Tiek uzskatīts, ka beta glikānu molekulu klātbūtne cilvēka organismā stimulē imūnsistēmu, kavē audzēja šūnu vairošanos, pazemina asinsspiedienu, stabilizē cukura līmeni asinīs.

Tējas pagatavošana ir diezgan vienkārša. Tai nepieciešams 3-5 grami kaltētu sēņu vai pulvera un 4-5 tases ūdens. Ja būs nopirktas veselas kaltētas sēnes, nāksies rēķināties ar pamatīgām pūlēm tās sasmalcinot, tādēļ ieteicams būtu pirkt jau granulētas vai pulverī samaltas sēnes.

Nerūsējoša tērauda vai keramiskā traukā uzvārīt ūdeni, iebērt sēnes vai pulveri, samazināt temperatūru, vārīt divas stundas uz ļoti lēnas uguns. Pēc atdzesēšanas tēja gatava lietošanai. Bet, tā garšo nejauki! Ja nu galīgi nepatīk tā Reiši garša, tad atliek pievienot ko saldāku, medu piemēram, tad vēl citronu, vai ingveru.

Cukuru gan nevajadzētu pievienot – nav vērts bojāt veselīgo Reiši Tēju! Iesākumam, tomēr, vajadzētu iedzert pavisam nedaudz, lai pārliecinātos, vai nav kādas alerģiskas vai kuņģa slimīgas reakcijas uz šo veselības dzērienu. Ja lietojat asinis šķidrinošus medikamentus, esiet uzmanīgi ar Reiši, tās var pastiprināt asiņošanu.

Šo sēņu zināmā pretiekaisuma iedarbība vairāk piemīt alkohola tinktūrām, tējām tā nav tik izteikta. Vairāk informācijas par Reiši, kā ārstniecisku sēni, var uzzināt Reishi.com.

Reiši, Šitake, Metake, Brazīlijas atmatenes tēju pagatavošanai izmanto „slow cooker” – ierīci, kas keramiskā traukā uztur temperatūru no 60-95 grādiem. Ļoti vienkāršs katls ar trīs režīmiem: silts, ļoti silts un karsts (ar uzliktu vāku šķidrums var sākt lēni, lēni vārīties).

Reiši sēnes pulveris >>

Cena : EUR 9.82