(+371) 2 2071 412 | info@organicfood.lv
Saņemt jaunumus
Aktuālie piedāvājumi

Korejas sarkanā žeņšeņa ekstrakts

Sešus gadus audzēta Korejas sarkanā žeņšeņa (Panax Ginseng C.A.Meyer) ekstrakts. Pieejamie iepakojumi : 50 g
€57,00
Reiši | Ganoderma Lucidum

Ganoderma lucidum (Lingzhi or Reishi) Reiši sēne (Reishi, Lakas plakanpiepe, Lindži, Lingzhi mushroom, Reishi mushroom jeb latīņu valodā Ganoderma lucidum) ir lielisks enerģijas avots. Tā satur ogļhidrātus, pārtikas šķiedrvielas, taukus, olbaltumvielas. Daudzi cilvēka organismam nepieciešamie vitamīni (B1, B2, B3, D), polisaharīdi, aminoskābes, kā arī tādi ķīmiskie elementi kā dzelzs, cinks, nātrijs, mangāns, kalcijs, magnijs, fosfors, kālijs, ir šo sēņu sastāvā.

Reiši sēne nav toksiska un lietojama pārtikā katru dienu. Tā palīdzēs sabalansēt ikdienas diētu. Daudz veselīgo ēdienu recepšu satur šo brīnišķigo Tālo Austrumu sēni. No tās var pagatavot arī brīnišķīgu tēju.

Reiši sēnes lietošana labvēlīgi ietekmē organisma imunitāti, normalizē holesterīna līmeni asinīs. Tās lietošana veicina priekšdziedzera (prostātas) veselīgumu, vīrieša potences uzlabošanos.

Reiši sēnes pulveris >>

Cena : EUR 9.82

Revitalizācija – žeņšeņa nozīmīgums tajā

Žeņšeņa sakne ir pasaulē vecākais zināmais augs, kas arī šodien ir visplašāk pētīts un aprakstīts. Saknes galvenā aktīva sastāvdaļa ir saponīni – ginsenozīdi. Salīdzinājumā ar saponīniem, kas atrodas citos augos, ginsenozīdu struktūra un efekti ir atšķirīgi.

Žeņšeņs tiek audzēts daudzās valstīs - Korejā, Ķīnā, Japānā, ASV u.c. Atkarībā no tā, kur tas aug, ļoti mainīga ir ginsenozīdu koncentrācija un to attiecība. Visaugstākais ginsenozīdu saturs ar vislabāko ārstniecisko iedarbību ir Korejā augušajās žeņšeņa saknēs, kurās šobrīd identificēti 30 saponīni. Tas ievērojami pārsniedz saponīnu daudzumu Amerikas un Ķīnas žeņšeņā. Bez ginsenozīdiem sakne satur arī ēterisko eļļu, panaskābi, fitosterīnus, pektīnvielas, cieti, sveķveida vielas, miecvielas, mikroelementus (mangānu, varu, cinku, titānu, alumīniju, silīciju), E vitamīnu un B grupas vitamīnus. Saknes sastāvā ir arī polisaharīdi, organiskās skābes, flavonoīdi un neaizstājamās augu valsts taukskābes.

GinsengVissvarīgākā Korejas žeņšeņa īpašība ir tāda, ka tā normalizējošā darbība nav atkarīga no patoloģisko faktoru virziena! Piemēram, tas samazina paaugstinātu asinsspiedienu, bet paceļ - pazeminātu. Žeņšeņu lieto praktiski jebkuras kaites profilaksei un kā palīglīdzekli ārstēšanai, tāpēc arī tā zinātniskais nosaukums „PANAX” nav nejaušs, jo cēlies no grieķu vārda "panaxos", kas nozīmē "visu dziedinošs".

Panax ginseng Ķīnā tiek lietots jau vairākus gadu tūkstošus kā universāls veselības toniks. Ķīniešu homeopāti uzskata, ka žeņšeņs kalpo kā būtisks ķermeņa energijas avots, uzlabo gremošanu, jo pastiprina gremošanas sulu izdali, palielina muskuļu tonusu, ir nomierinošs, kardiotonisks līdzeklis.

Žeņšeņs ir izpelnījies labu reputāciju arī kā dzimumtieksmi uzlabojošs līdzeklis. Doktors I.I. Brekamans – krievu zinātnieks – apgalvo, ka žeņšeņa farmakologiskā aktivitāte ir ļoti izteikta. Pretstatā sintētiskajiem zāļu līdzekļiem tas iedarbojas uz ķermeņa kontroles mehānismiem un rada adaptogēnu darbību, pastiprinot organisma aizsargfunkciju efektivitāti. Žeņšeņs veicina organisma nespecifisko aizsargrezervju aktivāciju, dodot organismam spēkus cīnīties ar dažādām infekcijām un mikrobiem. Žeņšeņs ir visspēcīgākais no zināmajiem adaptogēniem.

Žeņšeņa preparāti galvenokārt tiek lietoti kā tonizējoši līdzekļi pie garīgo un fizisko spēku izsīkuma, tie spēj uzlabot asinsriti, tādējādi, visi audi un orgāni labāk tiek apgādāti ar skābekli un nepieciešamajām barības vielām. Īpaši noderīgi šī ārstniecības auga līdzekļi ir pēc slimībām, jo veicina atveseļošanos un spēku atgūšanu - slimības laikā novājinātais ķermenis kļūst sparīgāks un darboties spējīgāks. Žeņšeņa aktīvās vielas labvēlīgi ietekmē asinsvadu iekšējās sieniņas, aizkavē izmaiņu rašanos asinsvados, līdz ar to samazinot dažādu sirds-asinsvadu slimību risku.

Vēl žeņšeņa (Panax ginseng) preparātiem piemīt neiroplastiskas īpašības: to ietekmē notiek neiromediatoru aktivācija, sinaptisko receptoru blīvuma palielināšanās, kompensatoro mehānismu paātrināšanās. Žeņšeņam piemīt antioksidatīvas īpašības un pretvēža aktivitāte. Tas atjauno ortostatisko un lokomotoro līdzsvaru, ceļ nervu šūnu enerģētiku. Pasaulē veiktie atmiņas izvērtēšanas testi uzrāda atmiņas uzlabošanos cilvēkiem pēc 45 gadiem jau pēc viena mēneša žeņšeņa preparātu lietošanas.

Korejas sarkanā žeņšeņa sešgadīgs ekstrakts >>

Cena : EUR 34.10

Par godži ogām

Par mūsu piedāvātajām Godži ogām. No kurienes tās nākušas?

1000 mu - tāda ir audzēšanas un ražošanas platība, kurā tiek iegūtas 2000 tonnas kvalitatīvu Godži ogu. Mu ir ķīniešu laukuma mērvienība, kura atbilst 666 un 2/3 kvadrātmetru platībai. Lauki atrodas Huanhe upes tuvumā. Apvidus ir pietiekami saulains, un starpība starp dienas un nakts gaisa temperatūrām ir pietiekami liela, lai lauki būtu ražīgi un ogas nogatavotos pilnībā. Pateicoties efektīvai ražošanas procesa vadībai, organisko pesticīdu un mēslojumu pielietošanai, pastāvīgai, visu audzēšanas un ražošanas procesu kontrolei, pircējiem tiek piedāvāts visaugstākās kvalitātes produkts, kurš pilnībā atbilst mūsdienu starptautiskajiem standartiem. Huanhe jeb Dzeltenā upe izsenis ir barojusi Ninsja (Ningxsia) reģiona iedzīvotājus. Mūsu laikos, upes krastos un ielejās, tiek novāktas pasaulē vislabāko Godži ogu ražas. Autentiskā Godži ogu audzēšanas vieta ar 600 gadu ogu kultivācijas pieredzi ir Ninsja Hueju autonomā apgabala Džongniņas (Zhongning) province. Jau 1961. gadā ĶTR Valsts padome piešķīra provincei oficiālā Godži ogu ražotāja statusu, bet 1995. gadā Valsts padome to nosauca par Ķīnas Līcijas (Lycium chinense) mājām.

Goji berriesŽāvētu ogu priekšrocības

Dabiskā vidē žāvētajās ogās saglabājas lielākā daļa to vērtīgo īpašību, vitamīnu, minerālu un šķiedrvielu. Liela priekšrocība ir arī to uzglabāšanas vienkāršība - atliek tikai pārbērt ogas no vakuuma iepakojuma jebkurā, ar hermētisku vāku aprīkotā traukā, piemēram, stikla burkā ar vāciņu.

Godži ogu lietošana

Godži ogas ir viens no produktiem organisma tonizēšanai, jaunības uzturēšanai un novecošanas aizkavēšanai. Ogas satur vairāk C vitamīna kā citrusaugi, vairāk β-karotīna kā parastie burkāni, vairāk dzelzs kā liellopu steiks. Starp citām vērtīgajām ogu īpašībām ir nieru stimulējošs efekts, fiziskās formas uzlabošanās, labāks miegs (sevišķi cilvēkiem, kuri daudz laika pavada pie datora).

Godži ogas palīdz sievietēm saglābāt skaistumu. Daudzkārtējās ogu toksiskuma pārbaudes apliecina, ka tās ir pilnīgi nekaitīgas, jo nesatur toksīnus un var uzglabāties ilgu laiku nebojājoties. Jāpiezīmē, ka stimulējošo īpašību dēļ nevajadzētu Godži ogas lietot pārmērīgos daudzumos. Pieauguša cilvēka aptuvenā dienas norma varētu būt ap 20 gramiem.

Ogas izraisa sildošu efektu un nebūtu ieteicams tās lietot pie augstas ķermeņa temperatūras slimību laikā. Nav obligāti lietot ogas tikai vienā noteikta veidā. Tās var pievienot gaļas zupām, ēdieniem no sojas, dārzeņu salātiem, kā arī pagatavot veselīgu tēju, vai vienkārši paturot tās remdenā ūdenī, lai tās kļūtu mīkstākas.

Ar ko var pamatot Godži ogu labvēlīgo ietekmi uz cilvēka veselību?

Izrādās Godži ogas ir ļoti spēcīgs antioksidants, ar milzu spēju absorbēt brīvos skābekļa radikāļus. Salīdziniet Godži ogu ORAC (Oxygen radical absorbance capacity) rādītāju, kas var sasniegt 25000 vienību, ar citiem augļiem un dārzeņiem - melnām plūmēm (5700 ORAC vienības), rozīnēm (2830 ORAC vienības), spinātiem (1260 ORAC vienības), Briseles kāpostiem (980 ORAC vienības) un brokoļiem (890 ORAC vienības)!

goji berriesVai ir kādi pierādījumi Godži ogu ietekmei uz cilvēka mūža garumu?

Izrādās, ka Ninsja Hueju autonomajā apgabalā (kur Godži ogu audzēšana un ikdienas lietošana ir ierasta), jau gadu simtiem dzīvo 16 reizes vairāk ilgdzīvotāju (cilvēku, kuru vecums pārsniedz 100 gadus) kā visā pārējā Ķīnas teritorijā kopā! Reģiona iedzīvotāji ir daudz veselīgāki un aktīvāki par saviem vienaudžiem no rietumu valstīm. Mazās sarkanās ogas, kuras sauc par „ilga mūža augļiem” ir viņu sabalansētās diētas svarīga sastāvdaļa.

Austrumu medicīnā Godži ogas tiek rekomendētas anēmijas, muguras sāpju, redzes pavājināšanās un cukura diabēta gadījumos, kā arī muguras un galvas smadzeņu, un limfātisko mezglu stāvokļa uzlabošanai, aizdegunes un mandeļu slimību gadījumos. Tāpat tās iesaka kā stiprinošu un pretstresa līdzekli. Godži ogas pazemina cukura un holesterīna līmeni asinīs, stabilizē spiedienu, regulē sirds un galvas smadzeņu darbību.

Pētījumā, kurā piedalījās cilvēki cienījamā vecumā, kas lietojuši Godži ogas uzturā vienu reizi dienā, triju nedēļu garumā, tika noskaidrots, ka 67% cilvēku T-šūnu aktivitāte paaugstinājās trīs reizes (T-šūnas atbild par informācijas, agrāk aktīvo antigēnu glabāšanu un sekundāro imunitātes reakcijas veidošanu). 95% cilvēkiem būtiski uzlabojās apetītes un miega kvalitāte, 35% cilvēkiem daļēji atjaunojās seksuālā funkcija.

Godži ogas visos veidos pastiprina gamma-interferona izdalīšanos organismā. Turklāt Godži ogās ir savienojumi, kas bloķē DNS replikāciju vēža šūnās. Tādējādi, Godži ogas var sniegt slimniekam nenovērtējamu labumu tūskas profilaksei un blakusefektu nivelēšanas nolūkiem ķīmiskās un staru terapijas gadījumos un kā palīgprodukts onkoloģisko slimību terapijā.

Godži ogas >>

Cena : EUR 31.30